Akustinės gitaros įgarsinimas

akustines gitaros igarsinimas

Akustinės gitaros įgarsinimas – tai aktuali tema tiems, kurie mokosi groti gitara, tačiau jaučia, jog ateityje norėtų savo įgūdžius išbandyti scenoje – nesvarbu, ar tai būtų kūrybinis vakaras kavinėje ar bare, o gal planas kartu su grupės draugais pagaliau po ilgų repeticijų išlįsti iš garažo ir lipti į didesnę sceną. 

Taigi, norėdami įgarsinti savo akustinę gitarą, omenyje turėkite šiuos svarbiausius punktus, kurių dėka atrasite jums tinkamiausią būdą didelėje patalpoje atlikti savo kūrybos muziką ar mėgstamos grupės dainas.

- Vienas iš variantų – ko gero pigiausias, tačiau anaiptol ne paprasčiausias – įmontuoti į savo akustinę gitarą papildomus prietaisus: garso „nuėmėją“, vietą įkišti laidui, vedančiam į stiprintuvą (jack'as) ir tuomet bandyti įgarsinti savo instrumentą. Tačiau tokio „savadarbio“ instrumento garso kokybė neturėtų itin sužavėti.

- Štai geresnė išeitis – įsigyti elektroakustinę gitarą. Šis instrumentas turi jau ne tik iš anksto profesionaliai gamintojų įmontuotą įgarsinimo sistemą, bet ir suteikiamą garantiją, kurios dėka būsite užtikrinti gitaros kokybe. Šias gitaras galite pajungti įgarsinimui kada tik norite - mažame koncerte jums nereikės papildomo mikrofono gitarai. Lygiai taip pat galite naudotis ja kaip paprasčiausia akustine gitara ir mėgautis jos muzika lauke, iškyloje ar prie svečių stalo. 

- O galbūt jūs linkstate įsigyti elektrinę gitarą? Ji skleidžia tokį patį švarų garsą, kaip ir akustinė gitara, bet grojančiam panorėjus suteikia galimybę išbandyti ir kitus efektus – nuo švarių ir skaidrių aido efektų iki džeržgiančių šaižių elektrinių garsų (distortion ir kiti). Rinkdamiesi šią gitarą, turėtumėte atitinkamai pagalvoti ir apie stiprintuvą (kubą) – geriau pirkite kokybiškesnį kubą, skleidžiantį geresnį garsą, nors ir su mažiau efektų, negu atvirkščiai. Be to, net ir pirkdami paprastesnį kubą, bet kada galite įsigyti papildomų gitaros efektų – pedalų.