Muzika - kalba, kurią supranta visos tautos

Peržiūros: 4820

"Muzika - universali žmonijos kalba." - Henry Wadsworth Longfellow

 Amerikietis rašytojas ir pedagogas Henry Wadsworth Longfellow yra pasakęs, kad muzika yra universali žmonijos kalba. Ir jis buvo absoliučiai teisus. Muzikos kalba, beje, kaip ir matematika, yra universali ir suprantama visose tautose. 

Vokiečių kompozitorius Ernst Theodor Amadeus Hoffman teigė, jog muzikos paslaptis slypi jos sugebėjime rasti neišsenkantį išraiškos šaltinį ten, kur nutyla kalba. Kitas kompozitorius iš Vokietijos Wilhelm Richard Wagner, kuris buvo ir muzikos teoretikas, muziką savotiškai materializavo pasakydamas, jog ji pati negali mąstyti, tačiau gali įkūnyti mūsų mintis. Norite materializuoti savo mintis? Muzika yra pavyzdys, kaip turėtų skambėti žmonių jausmai. O jausmai kaip ir patys žmonės būna įvairūs: maištingi ir energingi kaip rock'n'roll, solidūs ir stabilūs kaip klasika, beprotiškai pastovūs ir dinamiški vienu metu, kaip džiazas ir užkrečiantys geromis emocijomis kaip gospel.

Muzikos kalba susikalbėsite, bet kuriame pasaulio kampelyje. Norite dainuoti, groti, išmanyti muzikos teoriją, o galbūt net kurti muziką patys? Mūsų muzikos pamokos ir Jūsų motyvacija padės pasiekti užsibrėžtus tikslus.