Rock vokalo pamokos

Ką turi žinoti apie Rock'ą?

Roko muzika - muzikos krypčių atsiradusių XX a. antroje pusėje, pradedant rokenrolu, bliuzu, sunkiuoju metalu, pavadinimas. Rokas ir pop muzika lyginami kaip priešingybės. Roking - reiškia religinį džiūgavimą, šis terminas pirmą kartą panaudotas Amerikos pietuose. Ankstyvasis rokas turėjo bliuzo, džiazo, bugi-vugi, R&B (rhythm and blues) muzikos elementų. Ieškant dar gilesnių roko šaknų reikia paminėti ir XIX a. Five Point rajoną vidurio Niujorke. Čia maišėsi ritmingi Afrikos šokiai, Europietiškos melodijos. „Roking“ sąvoka naudota su dviguba prasme: „šokis“ ir perkeltinė - „seksas“. Alan Freed pirmasis pradėjo groti tokio tipo muziką baltųjų auditorijai, jam ir priklauso „rock&roll“ termino sukūrimas. Pirmasis „rock&roll“ kūrinys 1954 m. buvo Bill Haley „Rock around the clock“. Pradžioje rokas buvo laikomas „pikta“, „satanistine“ muzika. XX a. rokas išplito kartu su tokiomis grupėmis kaip „Rolling Stones“, „The Who“. Lietuvoje roką išpopuliarino „stiliagos“, septintajame dešimtmetyje išplito britų grupių invazija „The Beatles“. 1972 m. išleistas pirmasis oficialus lietuviško roko grupės „Gintarėliai“ albumas. Lietuvoje šaltojo karo metu roko muzika buvo valdžios nepripažinta, apibrėžta kaip nekokybiška vakarietiška muzika. Pamokos yra struktūrizuotos, o mokymosi procesas tikslus. Kūrybinė laisvė improvizacijai neapribota.

Dažnai pagalvoji kaip išmokti dainuoti Rock'o stiliuje? Įdomu kaip gi vyksta rock vokalo pamokos ir ar sugebėtum? Su mumis išmoksi:

  • Solo - Rock melodijų bei kūrinių dainavimas iš natų ir klausos su muzikiniais takeliais ar fonogramomis.
  • Improvizacija - balso gebėjimų panaudojimas muzikinėje kūryboje;
  • Populiariosios muzikos teorijos - kas tai yra muzika, muzikinis raštas, muzikos tembrai, muzikinės tonacijos, muzikos aliteracijos ženklai, intervalai, akordai (gitaros akordai), jų struktūra ir panaudojimas, muzikos harmonijos pagrindai;
  • Pasirinktų dainų atlikimo – turėsi galimybę pasirinkti ir norimą dainą ir išmokti ją atlikti.

Mokytojos:

Ignė Lembutytė;

  • 17 metų su fleita rankose. Prisidėjusi prie muzikinių pasirodymų "Dainų dainelės" kaip akompanuojanti muzikantė, daugiametė "Dainų šventės" dalyvė, Ignė stipriai gilinosi į muzikos ir menų poveikį sveikatai ir savijautai, gydymą muzika, muzikos ir menų terapijomis. Balso ir vokalo galimybių studijas papildomai tobulinusi pas daugybę garbių profesorių, žymių ir talentingų muzikų. Yra pripažinta muzikinių konkursų laureate. Dirba vadovaujamą darbą radijo stotyje XFM.
  • 7 metų pedagoginio darbo patirtis.

Žydrė Lembutytė;

  • 15 metų tobulina balso ir vokalinius sugebėjimus. Daugelio festivalių, konkursų bei dainų švenčių dalyvė. Koncertavusi su grupėmis "Spirit", įvairiais orkestrais, diksilendais, chorais, vokaliniais ir instrumentiniais ansambliais. Daugiametė "Dainų šventės" dalyvė, muzikinių konkursų laureatė. Žydrė kuria ir aranžuoja savo atliekamą muziką. Aktyviai dalyvauja įvairiuose labdaringuose muzikiniuose projektuose, koncertuose, kt. renginiuose Lietuvoje
  • 5 metų pedagoginio darbo patirtis.

Stilius: Rock

Rock'o vokalo pamokos skirtos tau, jeigu tu:
• Svajoji dainuoti populiariąją rock-o muziką didžiojoje scenoje;
• Nori dainuoti rock-ą grupėje;
• Savo balso tembru sieki nustebinti šeimyną ir bičiulius – rock vokalo pamokos kaip tik tau!

* Rock'o vokalo pamokos vyksta Vilniuje.

Kitos vokalo pamokos "Modernioje Muzikos Studijoje GSC": pop vokalo pamokos ir klasikinio dainavimo pamokos.
Sudomino vokalo pamokos? Galbūt iškilo klausimų? Susisiekite su mumis: “Moderni Muzikos Studija GSC“ KONTAKTAI