Jeigu šiandien galime internetu bet kurią akimirką sužinoti kitos savaitės orus ar nusipirkti bilietą Berlyną, kodėl gi nepabandžius išmokti groti instrumentu? Internetas suteikia pernelyg daug galimybių, kad jomis visomis nepasinaudotume.
Skype arba Viber programos, įdiegtos telefone, planšetėje ar nešiojamame kompiuteryje yra idealiai pritaikytos ne tik bendravimui per atstumą, bet ir vertingos informacijos apsikeitimui – šiuo atveju - mokinio bendravimui su mokytoju. Į progresyvius mokymo metodus atsižvelgiantys muzikos mokytojai šiandien vis dažniau siūlo toli gyvenantiems ar laikinai išvykusiems mokiniams pasinaudoti galimybe pamoką pravesti internetu.
Jei svarstote, ar verta rinktis gitaros pamokas internetu, o galbūt derėtų pasilikti prie gyvų susitikimų su mokytoju, turėkite omenyje šiuos privalumus ir trūkumus, liečiančius akustinės gitaros pamokas internetu.
Privalumai:
- Sutaupomi kelionės kaštai (mokiniui)
- Sutaupomi patalpų kaštai (mokytojui)
- Patogu užsienyje gyvenantiems lietuviams
- Patogu keliaujant, jeigu norisi praktikuotis atostogų metų
- Nereikia spausdintis medžiagos, viskas prieinama PDF formatu.
Trūkumai:
- Netinka mokiniui, neturinčiam pradmenų
- Nėra fizinio kontakto su mokytoju (kai mokoma pirštų pozicijų)
- Pamokos priklauso nuo interneto ryšio galimybės.
Nors atrodo, jog gitaros pamokos internetu turi daugiau privalumų, pirmenybę visuomet reikėtų teikti gyvam kontaktui su mokytoju – juk kompiuteris neretai prasčiau perteikia tiek vaizdą, tiek garsą, todėl mokytojui gali būti sunkiau įsiklausyti, ar mokinys švariai nuspaudžia stygas. O jei mokinys klysta, mokytojui nėra kaip pataisyti mokinio pirštų pozicijos.
Taigi, apibendrinant, akustinės gitaros pamokos internetu yra rekomenduojamos jau šiek tiek pažengusiems gitaristams, kuriems pamokos būtų daugiau konsultacinio pobūdžio. Pradedantiesiems siūloma bent pirmus 4-6 kartus apsilankyti pas savo mokytoją gyvai, o toliau tęsti mokymąsi internetu.