Kaip išsirinkti akustinę gitarą

kaip issirinkti akustine gitara

 Žmogus, pradėjęs mokytis groti nauju instrumentu, turi pereiti svarbų pirmąjį periodą, kai po truputį įsisavinama nauja grojimo metodika, susipažįstama su instrumento sandara ir garsiniais niuansais.

Grojimas gitara gali iš pažiūros atrodyti smagi ir nesudėtinga veikla, tačiau labai svarbu ne tik įvaldyti grojimo šiuo instrumentu techniką, bet ir pajausti, ar išgaunamas skaidrus, turtingas ir kokybiškas skambesys.

Kartais pradedančiajam gitaristui praktikuojantis namie gali pasirodyti, jog kiekvieną pratimą jis atlieka be priekaištų, tačiau kažkas yra ne taip. Tikėtina, jog problema slypi instrumente – galbūt gitara yra susidėvėjusi arba prastai ir nekokybiškai pagaminta. Tokiu atveju net meistriškai atliekama melodija skambės ne iki galo švariai, viena kita styga nemaloniai zvimbės ir panašiai.

Žemiau pateikiame svarbiausius kriterijus ir patarimus, kaip pradedančiajam gitaristui tinkamai išsirinkti akustinę gitarą ir nenusivilti pirmuoju pirkiniu.

  • Pirmiausiai – rinkitės naują, nenaudotą instrumentą. Senose gitarose pasitaiko sudilusių gitaros postygio (grifo) elementų: stygų, skirsnių skirstytuvų (fretų), postygio skirsnių, korpuso nubraižymų ar įdužimų, lako įskylimų. Drėgnose sąlygose laikyto ar korozijos paveikto instrumento "garso nuėmėjai" ar kiti instrumente įmontuoti elektronikos prietaisai taip pat genda. Kurį laiką itin aukštoje ar žemoje temperatūroje laikytos gitaros mediena reaguoja į staigius temperatūros pokyčius ir pradeda raitytis. Todėl grodami pradedame girdėti pašalinius, ausį rėžiančius garsus.

  • Įsigyti naują, nenaudotą gitarą rekomenduojama ir dėl to, kad jai suteikiama metų garantija. Tad jeigu per neapdairumą Jums bus parduotas brokuotas instrumentas, galėsite jį be problemų grąžinti pardavėjui.

  • Dėl tos pačios priežasties patariama nesirinkti gitaros vienam. Net ir instrumentų salonuose parduodamos gitaros gali turėti nedidelį broką, todėl prieš pirkdami pirmąją aksutinę gitarą pasikonsultuokite su savo mokytoju ar kitais patyrusiais muzikantais. Jie kruopščiai apžiūrės ir įvertins kiekvieną gitaros skirsnį ir stygas.

  • Akustinės gitaros pagal kainos ir kokybės santykį yra skirstomos į pigias, vidutiniškas ir itin brangias. Pradedančiajam patariama rinktis kokybišką, tačiau ne per brangią gitarą. 200-300 eurų kainuojanti gitara yra optimali kokybiškam mokymuisi. Net ir nedaug pažengę mokiniai nusipirkę pigesnę gitarą jau gali girdėti pašalinius garsus, reiškiančius, jog instrumento kokybė yra prastesnė.

  • Jeigu mokinio biudžetas akustinei gitarai yra šiek tiek didesnis – patariame rinktis gitarą su išpjova. Išpjova leidžia grojant pasiekti aukštesnius gitaros registrus, tad mokiniui bus suteiktos geresnės galimybės improvizacijai.

Visuomet gerų patarimų galite rasti ir muzikantų forumuose internete, kur tiek pažengę, tiek ką tik groti pradėję muzikantai noriai dalijasi visa su gitaromis susijusia informacija.