Gitaros laikymas ir priežiūra

gitaros laikymas ir prieziura

 Kiekvienas daiktas žmogui tarnauja tiek, kiek juo yra rūpinamasi. Jeigu savo gitarą ar kitokį instrumentą laikote bet kaip ir bet kur, nenustebkite, jeigu jau po pusės metų ar net greičiau jis skambės blogai. Džiaukitės, jeigu tokia problema atsiranda tik dėl stygų užsistovėjimo ar sudūlėjimo. Štai dėl netinkamo laikymo išsiraitęs medinis gitaros korpusas – tai daug didesnė bėda. 

Norėdami išvengti bet kokio pavojaus ne tik gitaros skambesiui, bet ir pačiam instrumentui bei jo sudedamosioms dalims, paisykite šių taisyklių:

1. Visada po gitaros pamokos įsidėkite instrumentą į jam skirtą dėklą. Tuo labiau, jeigu aplink kaitaliojasi temperatūra.
2. Niekuomet nepalikite gitaros automobilyje ar balkone, kur žiemą temperatūra nukrenta iki minusinės temperatūros. 
3. Taip pat nelaikykite gitaros be dėklo drėgname rūsyje. Temperatūros ir drėgmės pokyčiai lemia medienos deformaciją – linksta gitaros kaklas, korpusas, skyla lako paviršius. Jeigu birbia stygos – gali būti išlinkęs gitaros kaklas.
4. Imkite instrumentą tik švariomis rankomis. Pavalgę kažką ir išsiriebalinę pirštus, geriau nepulkite groti gitara. Riebalai kaupiasi už stygų, sukimba su dulkėmis ir išskiria druskas, kurios palaipsniui praėda stygas, suprastėja jų garso kokybė. 
5. Gitaros stygas keiskite kas metus – net jeigu per visus metus pagrojote vos porą kartų.

Patarimai gitaros priežiūrai:

  • Jei suriebalavote stygas arba profilaktiškai norite pravalyti savo gitarą nuo nešvarumų ir riebalų – perbraukite grifą drėgna servetėle arba su indų ploviklyje sudrėkinta medžiagos skiaute ir stygas nusausinkite sausa šluoste ar servetėle, kad ant stygų neliktų drėgmės.
  • Nešveiskite gitaros per daug – užtenka nuimti nešvarumų sluoksnį. Tikrai nebūtina kiekvienos stygos šveisti iki blizgesio.
  • Laikykite gitarą dėkle, ji negali stovėti balkone ar rūsyje – aplinkos ir drėgmės poveikis jai gali pakenkti. Jeigu neturite dėklo – laikykite gitarą sausoje, vidutinės temperatūros aplinkoje, apdenkite ją nuo dulkių, saugokite nuo tiesioginių saulės spindulių, drėgmės ir didelių temperatūros svyravimų.