Turbūt kiekvienam muzikantui, net ir meistriškai įvaldžiusiam gitarą, bosinę gitarą ar kitą instrumentą, knietėtų išbandyti ir būgnus. Juk tai visai kitokio tipo muzikos instrumentas. Tiksliau net gi būtų sakyti – mušamasis instrumentas, kadangi juo mušame ritmą, o ne kuriame melodiją. Tad nuostabos neturėtų kelti vis kylantis susidomėjimas būgnais.
Būgnininkų visados reikia kiekvienoje naujai susikuriančioje roko grupėje, o štai nuo gitaristų muzikos mokyklos jau tiesiog lūžta. Tačiau, kad galėtum mėgautis būgnavimu su grupe, pirmiau reikia išmokti groti šiuo instrumentu. Iškart pasakysime tai, ką jau daugelis nujaučia – būgnų pamokų pradmenis greičiausiai ir su mažiausiai pastangų „prašoka“ tie, kurie iš prigimties turi gerą ritmo pojūtį. Tačiau juk niekas nesakė, kad išmokti pajausti ritmą nėra įmanoma.
Įmanoma! Tačiau tai reiškia, kad reikės įdėti šiek tiek pastangų pirmosiose būgnų pamokose. Jeigu tiesiog degate troškimu išmokti muši būgnais – nestabdykite ir pirmyn!
Prieš imant į rankas būgnų lazdeles ir apskritai sėdantis už būgnų, būsite išmokytas pamatinių principų – ranka pajausti ritmą ir jo tolygumą, vėliau mušti į konkretų metrą, skaičiuoti ketvirtines.
Tuomet įsijungs antroji ranka ir prasidės lengva sumaištis – teks išmokti viena ranka mušti vieną ritmą, o antra – kitą. Galiausiai teks įjungti ir koją, kuri ateityje būgnuos į bosinį būgną.
Taigi būgnai – savotiškas barbės devyndarbės instrumentas, kuriuo grojant reikia greitai ir aiškiai skaičiuoti už tris galūnes – abi rankas ir koją.
Teoriškai supratę, kaip groti šiuo instrumentu, susipažinsite su būgnų sudedamosiomis dalimis – bačka (bosiniu būgnu), floru (angl. floor drum), tomas I, tomas II, solinukas, raidas (angl. ride cymbal), hetas (angl. Hi-hat) ir t.t.
Po šių pradmenų, ateis saldus momentas, kai atsisėdę prie būgnų pagaliau sumušite savo pirmąjį ritmą. Jeigu jau turite būgnus ir nekantraujate tai padaryti dar iki pirmosios būgnų pamokos, štai video klipas anglų kalba, parodantis kaip sugroti vieną lengviausių būgnų ritmų.