Kaip išmokti groti ukulele

kaip išmokti groti ukulele

 Ukulelė – tai vis labiau populiarėjantis instrumentas, kuriuo susižavi visi – vaikai, merginos, vaikinai, ir net patyrę profesionalūs muzikantai. Tai ne tik instrumentas, kuriuo galite išpildyti savo troškimą pradėti kurti autorinę muziką (ko gero tai būtų romantiška arba nuotaikinga ir šilta kūryba), bet ir puikiai akompanavimui tinkantis instrumentas. Bene kiekviena populiariosios muzikos daina turi ukulelei perrašytą akompanimentą tabulatūros ar natų formatu.

Taigi, jeigu skaitote šį straipsnį, be abejo svajojate išmokti groti šiuo instrumentu. Nepasakysime Jums, ar tai lengva, ar sunku, nes juk visa tai priklauso nuo mokinio motyvacijos, ankstesnės muzikavimo patirties ir kitų dalykų. Tačiau galime pasiūlyti kelis patarimus ir papasakoti, nuo ko pradėti norint išmokti groti ukulele:

  • Pirmiausiai – grojimas ukulele metodiškai niekuo nesiskiria nuo grojimo kitais instrumentais, nes pati mokymosi eiga yra tokia pati: mokinys susiranda mokytoją, kuris mokiniui pasiūlo tvarkingą ir nuoseklų mokymosi planą, pritaikytą vaiko įgūdžiams, klausai ir panašiai.

  •  Dažna mokinių klaida, su kuria susiduriame, tai klaidingas jų požiūris, ukulelė yra beveik tas pats kaip gitara, o pastarąja mokytis groti yra kiek sunkiau, todėl galiausiai pasirenkama ukulelė. Deja, tai yra visiškai skirtingi instrumentai ir grojimas ukulele niekuomet neatstos grojimo gitara. Tad patariame – rinkitės groti tuo instrumentu, kuriuo iš tiesų norite.

  • Ukulelė yra lengvas, nedidelis instrumentas nailono stygomis ir mažu grifu. Šios ukulelės sandaros ypatybės leidžia ja išmokti groti vaikams ar merginoms, kuriems grojimas spaudžiant metalines akustinės gitaros stygas gali pasirodyti pernelyg skausmingas pirštams. Šiuo atveju ukulelė gali būti alternatyva gitarai. 

  • Atkeipkite dėmesį į ukulelės tipus. Skiriami 4 ukulelės tipai, kurie skiriasi stygų tonacijomis. Štai sopraninė, terono ir koncertinė ukulelė yra vienodo derinimo. Šių ukulelių stygų seka: G, C, E, A. 
    O baritoninė ukulelė yra geriau pažįstama tiems, kurie yra groję gitara, nes šios ukulelės stygos atitinka 4 ploniausias gitaros stygas: E, B, G, D. Tad, ant šių stygų spaudžiami akordai sutampa su gitaros akordais.

    Tikimės, jog šie punktai Jums padės galutinai apsispręsti, ar norite išmokti groti ukulele. O besimokant svarbiausia – rasti mokytoją, kuris pasiūlytų asmeniškai Jums pritaikytą metodiką, garantuojančią kokybišką ir efektyvų mokymąsi. Juk ukulelės pamokos turi būti malonumas!