Ukulelės derinimas

ukuleles derinimas

 Jeigu jau esate nors truputį groję ir susipažinę su tokiais instrumentais kaip gitara ar bosinė gitara, turbūt susidūrėte su šių instrumentų derinimu. Nenuostabu, kad šiais laikais jau ir taip pakankamai patogiu ir praktišku buvusį instrumentų derintuvą (elektroninis prietaisas, skirtas derinti instrumentus), jau tvirtai pakeičia mums įprastos ir patogios programėlės išmaniuosiuose telefonuose ir planšetėse.

Bet apie viską nuo pradžių. Jeigu norite suderinti savo ukulelę, pirmiausiai turėkite omeny, koks jos tipas. Juk baritoninė ir sopraninė, koncertinė bei tenoro ukulelės pasižymi skirtingu derinimu. Paprastai gitaros derintuvai turi net kelias funkcijas skirtingiems instrumentams derinti (ne tik smuikui, gitarai, bosinei gitarai, bet ir visoms ukulelių rūšims).

Paprasčiausia savo ukulelę derinti kompiuterinės ar telefono programėlės pagalba. Tereikia atsisiuntus ir įsijungus tokias programėles kaip „Simple Ukulele“, „ProUKE“ ir kt. derinti instrumentą skambinant po vieną stygą. Jeigu užsidega žalia šviesa, vadinasi ši styga dera.

 

Štai keletas puikių interneto svetainių, kuriose galite nemokamai suderinti savo ukulelę

https://ukutuner.com/

https://ukebuddy.com/ukulele-tuner

http://www.8notes.com/ukulele_tuner/

 

O jeigu laisvai suprantate anglų kalbą, šis video Jums pateiks kelis būdus, kaip kokybiškai suderinti ukulelę net ir nesinaudojant elektroniniais derintuvais ar telefonų programėlėmis, o tiesiog pasikliaujant savo klausa.

https://www.youtube.com/watch?v=S_p_rL9XnDs