Bosinės gitaros pamokos pradedantiems

bosines gitaros pamokos pradedantiesiems

 Kiekvienam, besiruošiančiam pradėti mokytis groti nauju instrumentu turėtų būti smalsu, kaip atrodys mokymosi procesas, kokius pratimus mokytojas parinks išmokti pirmiausiai ir apskritai, ar mokymasis groti nauju instrumentu greitai netaps prievole, o galbūt atvirkščiai – atneš tik džiaugsmą ir begalinį susidomėjimą?

Štai, kaip atrodo pradedančiųjų būsimų bosistų pamokos, nuo pat instrumento paėmimo į rankas – iki solidžių improvizacijų.

  • Pirmiausiai susitikęs su mokiniu, bosinės gitaros mokytojas išsiaiškina, ar mokiniui jau yra tekę susidurti su šiuo instrumentu. Galbūt mokinys jau yra šiek tiek įvaldęs akustinę ar klasikinę gitarą ir nori pereiti prie bosinės gitaros. Kiekvienu atveju jo muzikiniai įgūdžiai gali būti skirtingo lygio, todėl mokytojo užduotis – perfiltruoti juos ir pagal tai paskirti specialų mokymo planą bei metodiką. Bet kuriuo atveju pirmiausiai pradedama nuo nulio, o jeigu matosi, jog mokinys „žiovauja“ ir visi pradmenys jam jau einasi lyg per sviestą – mokymo procesą galima laipsniškai paspartinti.
  • Jeigu mokinys atėjęs į pirmą bosinės gitaros pamoką dar net nėra anksčiau lietęs šio instrumento, pradedama nuo tokių dalykų kaip gitaros sandara: paaiškinama, kas yra skirsnis, grifas, kaip išsidėsčiusios stygos. Susipažinus su bosinės gitaros struktūra,  pereinama prie natų ir tabulatūros pagrindų. Savo mokykloje mokiniui visada suteikiame laisvę rinktis groti jo mėgstamus muzikos kūrinius – taip siekiame išlaikyti mokinių motyvaciją groti instrumentu.
  • Šiandienos technologijoms suteikiant patogių ir modernių priemonių, kurias galima panaudoti mokymo procese, mes pasirenkame taikyti vizualius įrankius, kurie sutelkia mokinio dėmesį ir giliau sudomina pasirinktu instrumentu. Bosinės gitaros užsiėmimuose, kaip ir kitų instrumentų pamokose, vienu metu naudojamės skaidrėmis, garsine medžiaga ir panašiai – taip mokinys lengviau išmoksta skaitomas natas atkurti grodamas bosine gitara.
  • Bosinės gitaros pamokos „Gitaros studijoje“ susideda iš tokių dalykų kaip: solo grojimas, akompanimentas, improvizacija, populiariosios muzikos teorija ir pagal savo skonį pasirenkamų dainų atlikimas.