Bosinės gitaros derinimas

bosines gitaros derinimas

 Kiekvienas styginis instrumentas, taip pat ir bosinė gitara, tiek naudojama, tiek nenaudojama su laiku išsiderina. Tam įtakos turi temperatūros pokyčiai, grojimo technika (mėgstantys grojant patampyti stygas greičiau išderina savo instrumentus) arba kitos priežastys. Bosinės gitaros derinimas yra nesudėtingas ir įprastas dalykas, kurį savarankiškai atlieka kiekvienas muzikantas – tai visai nėra didelis mokslas, 

Susiderinti bosinę gitarą šiais laikais galite bet kurioje vietoje – tereikia savo išmaniajame telefone turėti programėlę, skirtą instrumentų derinimui. Svarbiausia, kad šios programėlės – visiškai nemokamos, o jose užprogramuotos funkcijos įvairiausiems instrumentams derinti – nuo bandžos iki kontraboso. Taip pat galite naudotis internetinėmis derinimo programomis savo kompiuteryje – tam tereikės turėti mikrofoną, ir interneto prieigą.

Šios programėlės veikia tokiu pat principu, kaip ir įprasti gitaros derintuvai (tiuneriai) – specialūs elektroniniai blokeliai, skirti derinti instrumentus. Jeigu dar neįsigijote telefono, palaikančio minėtas specialias programėles, galite įsigyti gitaros derintuvą – jame nustačius, kokį instrumentą derinsite, prietaisas fiksuos jūsų užgaunamos stygos toną ir degančios lemputės arba LED ekranėlio pagalba parodys, kiek dar ją reikėtų patempti.

Štai keletas internetinių svetainių, kurių pagalba galite susiderinti savo bosinę gitarą ar kitokį instrumentą:

http://www.get-tuned.com/
http://www.tunemybass.com/
http://www.studybass.com/tools/tuning-notes/

 Pažengę muzikantai gali naudotis dar viena gudrybe – turbūt esate girdėję, kad keturstygės bosinės gitaros suderinimui praktiškai tereikia žinoti vieną tikslią natą – E (mi), kuria turi būti nustatyta storiausioji 4-oji styga. Ją užspaudus 5-ame skirsnyje, turime gauti laisvai (neužspaustai) trečiajai stygai identišką skambesį, ir panašiai su likusiomis stygomis. Jeigu susidomėjote šia derinimo technika, pažiūrėkite šį klipą anglų kalba. Jei nepavyksta suprasti šios derinimo technikos, ją jums mielai paaiškins jūsų bosinės gitaros mokytojas.

 https://www.youtube.com/watch?v=RcKBQcegKSk