Bosinės gitaros pamokos vaikams

bosines gitaros pamokos vaikams

 Mažų vaikų tėvai dažnai domisi, ar jų vaikas jau yra pasiruošęs pradėti mokytis groti bosine gitara. Deja, ne visada galima skirtingų vaikų tėvams suteikti tą patį atsakymą – tai labai priklauso nuo paties vaiko. Pradėti groti bosine gitara gali ir septynmetis, o kitam vaikui tai nepavyktų kol nesukaktų dešimt metų ir daugiau.

Štai, ką reikėtų žinoti tėvams, norintiems savo vaiką leisti į bosinės gitaros pamokas:

- Didžiausia problema gali tapti vaiko fizinė jėga ir pajėgumas groti sunkia bosine gitara. Net jei vaikas ant kelių ir išlaikytų šį instrumentą, klausimas, kaip jam minkštais pirščiukais sektųsi spausti storas bosinės gitaros stygas.

- Norint taisyklingai groti bosine gitara, reikia sugebėti kartais „išlaužti riešą“ ir plačiai praverti pirštus spaudžiant stygas keliuose skirsniuose – mažesniam vaikui tiesiog fiziškai nepavyktų apėmus grifą plačiai praverti pirštų.

- Turite suvokti, kad vaikui reikės bent minimaliai praktikuotis namie, įsiminti natų skalę, žymėjimą, pirštų pozicijas. Stebėkite jo motyvaciją, ir ar šie dalykai ilgainiui netaps jam prievole. Be to ne paslaptis, kad vaikai ir taip labai sunkiai sutelkia dėmesį, tad turite būti užtikrinti, jog grojimas bosine veikla suteiks jūsų atžalai malonumą.

- Jokiu būdu neveskite vaiko į bosinės gitaros pamokas per prievartą. Tai ne tik neatneš jokių rezultatų, bet ir skaudins jūsų atžalą. Geriau pabandykite jam sužadinti susidomėjimą šiuo instrumentu, kad vaikas netrukus pats užsigeistų išmokti juo groti.

- Nepalikite sunkiausio darbo – palaikyti vaiko aistrą bosinei gitarai – vien tik jo mokytojui. Namie taip pat turite žaidimo forma įtraukti vaiką į muzikinę veiklą ir nuolatos palaikyti jo meilę šiam instrumentui.

- Patariame į bosinės gitaros pamokas vesti vaikus nuo 6 metų. Tokio amžiaus vaiko motyvacija yra aiškesnė, jiems lengviau sutelkti dėmesį ir išlaikyti ant kelių sunkų instrumentą bei juo groti.