Bosinės gitaros akordai ir dainos pažengusiems

bosines gitaros akordai pazengusiems

 Bosinės gitaros akordai savaime nėra sudėtingas dalykas – jie yra nesudėtingi ir paprastai įskaitomi iš tabulatūros ar natų, o dar paprasčiau nuspaudžiami ir sugrojami, tačiau visai kas kita – suvokti akordo struktūrą ir pritaikyti ją dainoje ar melodijoje. 

Jau pažengusiems gitaristams, lankantiems bosinės gitaros pamokas, aiškinama ne tik, kaip groti, o ir kodėl būtent taip grojama. Tobulėdami sužinosite, jog akordai yra vienas dalykas, tačiau bosine gitara akompanuojant kitiems instrumentams gali pakakti nuspausti tik vienintelę natą – tą natą, kuri atitinka kartu skambančios pianino ar gitaros melodijos tonaciją. 

Įsivaizduokime – jūs, pianistas ir gitaristas grojate dainą, kuri prasideda G akordu. Pianistas ir gitaristas tuo metu nuspaus G akordą, o bosinės gitaros atveju reikia rinktis vieną iš trigarsio G,B ir D natų. Žinoma, kad rinksitės G natą – nes ji yra šio akordo (trigarsio) šaknis (angl. root note). Taigi, iš esmės – išmokę kiekvieną akordą, galėsite bosine gitara akompanuoti kitiems instrumentams žinodami ir grodami vien tik įvairių trigarsių (akordų) šaknis. 

Kaip žinia, ne visi akordai yra paprasti trigarsiai – taip pat yra septakordai (žymimi skaičiumi 7 prie įprastų akordų, pvz. C7) ir kitokios akordų struktūros, kurias įsiminti ir įvaldyti gali jau pažengęs bosistas. Šiuos sudėtingesnius niuansus galite išmokti su savo bosinės gitaros mokytoju, kuris nuosekliai ir sistemingai išdėstys visas bosinės gitaros akordų konstrukcijas. 

Pagilinti savo žinias, įgytas su mokytoju, galite įvairių video pamokų pagalba. Žemiau pateiktoje pamokėlėje vos per kelias minutes vizualiai paaiškinama akordo konstrukcija.
https://monkeysee.com/advanced-bass-chord-construction/

 

 Štai kelios populiarios dainos, tiksiančios jau pažengusiems bosinės gitaros pamokose:

 David Bowie - “Ashes to Ashes”
 The Who - “Won't Get Fooled Again”
 Sam & Dave – “Soul Man”
 Pink Floyd - “Money”