Bosinės gitaros akordai ir dainos pradedantiems

bosines gitaros akordai pradedantiesiems

Nors gali atrodyti, jog bosinė gitara – tai instrumentas, išskirtinai sutvertas sodriomis melodingomis ir ritmingomis linijomis akompanuoti kitiems grupės ar orkestro instrumentams, ne visiems žinoma, kad bosine gitara galima itin žaismingai groti ir akordais.

Tiesa - bosinės gitaros partija dainoje – tai pats melodijos ir tonacijos branduolys, ant kurio tvarkingai dėstosi gitaros, būgnų ir kitų instrumentų partijos. Tačiau bosinės gitaros akordai – ne mažesnės svarbos elementas. Norime paneigti mitą, kad akordai yra tik gitaristų ir pianistų naudojamas muzikinis elementas. 

Bosinės gitaros akordai yra neatsiejami nuo arpedžio technikos. Tarkime, C akordas – tai C, E, ir G natų kombinacija. Braukiant šias stygas vienu metu išgaunamas akordas, o skambinant šias stygas paeiliui atliekamas arpedžio. Bosinės gitaros akordai yra rečiau pasitelkiami dainose, kadangi jie gali labai neskoningai susimaišyti su gitaros akordais - tuomet visa daina skambės padrikai, purvinai. Tačiau bosinės gitaros akordus išmanyti būtina – nes tik žinodami jų struktūras galėsite kiekvienai tonacijai pritaikyti melodingas partijas, atliekamas arpedžio technika.

Jeigu tik pradėjote mokytis groti bosine gitara ir pirmiausiai norėtumėte susipažinti su pagrindiniais bosinės gitaros akordais, mes galime padėti. Pirmas žingsnis – išbandyti ir įsiminti pagrindinius bosinės gitaros akordus. Grokite ir mokykitės juos atlikti tiek paprastai, tiek arpedžio technika. Antras žingsnis – praktika. Pradėkite savo žinias taikyti grodami boso partijas nesudėtingoms dainoms. 

Kalbantiems angliškai siūlome šią išsamią ir nuoseklią video pamokėlę, kurios pagalba nesunkiai įvaldysite pagrindinius bosinės gitaros akordus. O štai žemiau - kelios puikiai žinomos dainos, kuriose nuostabiai skamba visai paprasti bosinės gitaros akordai, sukuriantys ypatingą kiekvienos iš šių dainų atmosferą. Video pamokėlės pateikiamos anglų kalba, tačiau net ir nesuprasdami to, ką aiškina muzikantai, galite iš jų demonstruojamų pirštų pozicijų lengvai perprasti šių dainų atlikimo techniką. 

Sėkmės!
Red Hot Chili Peppers – "Don't Forget Me"
Motörhead – "Ace of Spades"
Lou Reed – "Walk On The Wild Side"