Geriausios bosinės gitaros

geriausios bosines gitaros

Kiekvienas muzikantas anksčiau ar vėliau atranda savo bosinės gitaros tipą. Tokia gitara jam  yra pati patogiausia - atrodo, jog jos grifas, skirsniai ar išpjova yra pritaikyti specialiai jam, o pati gitara skamba taip, lyg norėtųsi ja groti kiaurą dieną 

Ir nors savo pamiltos gitaros tikras muzikantas nekeistų į nieką, bosinių gitarų pasaulyje yra keturi legendiniai instrumentai, apie kuriuos yra bent pasvajojęs kiekvienas bosistas. Šios bosinės gitaros savo metu buvo pasaulinio populiarumo viršūnėje, o jais ant didžiųjų koncertų scenų grojo didžiausi roko muzikos karaliai.   

Fender Precision Bass (1951) – tai – pirmoji pasaulyje plačiai išpopuliarėjusi elektrinė bosinė gitara. 1950-aisiais ją pagamino Leo Fender – garsusis gitarų gamintojas. Šis atradimas akimirksiu išstumė iš populiariosios muzikos scenos iki tol naudotus kontrabosus, ir įvairios bliuzo, svingo, ritmenbliuzo ir roko grupės greitai inkorporavo šį instrumentą į savo atliekamą muziką.

Fender Jazz Bass (1960) – ši bosinė gitara – antrasis gitarų gamintojo Fender „vaikas“. Nuo pirmosios gitaros (Precision Bass) ši bosinė gitara skiriasi šviesesniu ir turtingesniu skambesiu, kuris tinka išraiškingas bosinės gitaros variacijas vertinančiame džiaze. Todėl šie instrumentai dar ir šiandien yra džiazo muzikantų bosinė gitara numeris vienas.

Musicman StingRay (1976) – 1971-aisiais du Fender gitarų gamintojo darbuotojai – Forrest White ir Tom Walker atsiskyrė nuo šios įmonės ir dviese pradėjo savo verslo avantiūrą. Po kelių nesėkmingų bandymų galiausiai pakrikštiję savo įmonę MusicMan vardu ir į pagalbą pasikvietę patį Leo Fender, gitarų gamintojai sukūrė už patį Precision Bass tobulesnį instrumentą, su itin pažangia elektronika ir dar geresniu garsu.

Rickenbacker 4001 (1961) – ši bosinė gitara savo metu atrodė kaip ypatingo ir modernaus dizaino instrumentas, žavintis laibu grifu, visiškai mediniu korpusu ir puikiu garsu. Išskirtinis šio instrumento bruožas – grifas, einantis per visą gitaros korpusą (angl. Neck-through), t. y. nepriklijuotas, o einantis ištisai, lyg gitaros stuburas.