Bosinės gitaros tipai ir modeliai

bosines-gitaros-modeliai

Galbūt nustebsite, tačiau bosinių gitarų tipų yra bene daugiau negu paprastos gitaros modelių. Nors bosinė gitara savo tradiciniu pavidalu pasaulį išvydo tik apie 70 metų atgal, per visą šį laiką buvo kuriami įvairūs šio instrumento tipai. Kiekvienas bosinės gitaros modelis pasižymi specifinėmis savybėmis ar funkcijomis, dėl kurių jį vieno žanro muzikantai gali mėgti labiau nei kito.

Kontrabosas. Atrodo, kad kontrabosą priskirti prie gitarų yra keista, tačiau būtent iš šio instrumento yra kildinama bosinė gitara. Kartu su pirmosiomis elektrinėmis gitaromis atsirado poreikis įgarsinti ir kontraboso partijas, tačiau dėl didelio šio instrumento dydžio tai buvo nepatogu ir sunkiai įmanoma. Dėl šios priežasties buvo kuriami pirmieji šiuolaikinės bosinės gitaros prototipai, o kontrabosas taip ir liko tradicinių svingo ar džiazo žanrų instrumentas.

Akustinė bosinė gitara. Įsivaizduokite paprastą akustinę gitarą, tik su keturiomis storomis stygomis – prieš akis matote akustinę bosinę gitarą. Tai ne tokio plataus naudojimo instrumentas, nes vienintelė jo ypatybė garso atžvilgiu – tylesnis ir skaidresnis garsas, kurio pasigendama grojant elektrinėmis bosinėmis gitaromis.

Elektrinė bosinė gitara su skirsniais. Taip iš esmės vadiname patį populiariausią bosinės gitaros tipą, universaliai naudojamą visuose muzikos žanruose. Šis instrumentas skamba, kai yra pajungiamas į stiprintuvą – tai visiškai elektrifikuota bosinė gitara (palyginimui su bosine akustine gitara, kuria galima groti ir jos nepajungus į stiprintuvą). Šios gitaros grifas suskirstytas į skirsnius, kad būtų lengviau nustatyti natas.

Elektrinė bosinė gitara be skirsnių. Tai tokia pati gitara, kurią ką tik apibūdinome, vienintelis skirtumas – šio instrumento grifas nepadalintas į skirsnius. Tai padaro šią bosinę gitarą panašesnę į kontrabosą, kuris taip pat neturi skirsnių. Tokiam instrumentui atsirado poreikis todėl, kad bosinė gitara be skirsnių skleidžia daug gilesnį natūralų garsą. Dėl šios savybės bosines gitaras be skirsnių itin mėgsta klasikinių žanrų ir kantri muzikantai.