Pamokos pianinu internete

pianino pamokos internetu

Išmokti groti pianinu – tai nelengvas uždavinys net ir mokantis su mokytojo priežiūra bei laikantis specialios metodikos, tad ką jau kalbėti apie mokymąsi groti pianinu internetu. Tiesa, visame pasaulyje atrastume žmonių, besimokančių groti šiuo instrumentu nuotoliniu būdu, tačiau jums būtų sunku patikėti, kiek pastangų ir darbo reikia įdėti į mokymąsi groti be profesionalo priežiūros.

Pamokos pianinu internete dažniausiai vyksta „Skype“ programos pagalba su realiu mokytoju arba perkant video pamokų komplektus. Pirmu atveju mokinys gali tiesiogiai bendrauti su mokytoju vaizdo ryšiu ir gyvai konsultuotis dėl grojimo technikos, teorijos bei kitų niuansų. Antrasis variantas – video pamokų komplektai – tai dažniausiai anglų kalba internetu parduodami vaizdo įrašai, kuriuose tiesiog vizualiai išdėstoma reikalinga mokymo medžiaga su pavyzdžiais.

Reikia pripažinti, kad šie mokymosi groti pianinu būdai skamba lyg itin pažangus ir patogus metodas, tačiau, šiuo atveju nereikėtų aklai pasitikėti technologijomis – jos praverčia mūsų kasdieniame gyvenime, tačiau žmogui, pirmą kartą prisėdusiam prie muzikos instrumento, yra būtinas pradžiamokslis, kurį suteiktų mokytojas. Pradžiamokslio metu mokiniui suteikiami visi grojimo pianinu pagrindai – išaiškinamas rankos ir pirštų laikymas bei pozicija, natų skaitymas, išdėstoma pagrindinė teorija. Galiausiai išmokstami atlikti pirmieji kūriniai.

Gauti pirmuosius grojimo instrumentu įgūdžius nuotoliniu būdu yra tikrai sunku, tad norinčius išmokti groti pianinu visada skatiname iš pradžių tai daryti su gyva mokytojo pagalba. Mokymasis pianinu internete yra rekomenduojamas tik jau turint pagrindines žinias apie instrumentą ir įvaldžius grojimo pianinu techniką.

Štai visai kitas dalykas – tai internete patalpinami vaizdo įrašai, kuriuose pianinu atliekamos garsiausios pasaulio dainos. Šių įrašų negalėtume vadinti pamokomis, tačiau jie yra lyg savotiškos iliustracijos, kaip atliekamas vienas ar kitas kūrinys. Tarkime, mokinys lanko pianino pamokas ir jau mokosi vieną iš rimtesnių kūrinių. Namie susidūrus su netikslumais, kaip atlikti tam tikrą kūrinio vietą, internete (pavyzdžiui, svetainėje „Youtube“) jis lengvai ras video įrašą, kuriame atliekamas šis kūrinys ir galės pasitaisyti savo klaidą.

Tad galima teigti, jog internete galbūt ir  nepavyks nuo nulio išmokti groti instrumentu, tačiau tai tikrai puikus informacijos šaltinis, kuriame galite įgyti papildomų žinių apie instrumentą ir grojimą juo.