Elektriniai pianinai

elektrinis pianinas

 Šiandien muzikos pasaulyje kiekvienam grojančiam yra prieinama galybė rūšių skirtingiausių instrumentų. Štai bene populiariausias instrumentas pasaulyje – pianinas – gali būti ne tik akustinis, bet ir elektrinis, skaitmeninis, sceninis. Taip pat kaip vienas pianino tipų išskiriamas sintezatorius ir dar kelios jo rūšys. Taigi, jeigu norite išsirinkti jums patį patraukliausią pianino tipą ir jaučiate, jog pasimetėte pianino rūšių įvairovėje, mūsų straipsniuose galite atrasti informacijos apie tai, kuo skiriasi kiekviena šio instrumento rūšis. Šįkart išsamiau papasakosime apie elektrinius pianinus.

Elektrinis pianinas yra laikomas ne elektriniu, o elektriniu-mechaniniu instrumentu, kadangi kiekvienas garsas yra išgaunamas paspaudus klavišą, kuris sukelia mechaninių plaktukų atsitrenkimą į metalines stygas. Skamba labai panašiai į akustinio pianino veikimo principą? Tai ne visai tas pats, kadangi elektriniame pianine vos pradėjusios vibruoti stygos garsas yra paverčiamas elektriniais signalais, o įmontuoto stiprintuvo pagalba šis garsas tampa stipresnis ir garsesnis.

Elektriniai pianinai buvo pradėti gaminti jau trečiajame dešimtmetyje, ir patyrė apogėjų, kai juos savo muzikoje penktajame dešimtmetyje naudojo tokie virtuozai kaip Ray Charles ir Duke Ellington. Su kiekvienais metais pirmieji elektriniai pianinai buvo modifikuojami tam, kad patenkintų kiekvieno pianisto lūkesčius.

Deja, per pastaruosius dvidešimt metų įsitvirtinus skaitmeniniams pianinams, pusiau mechaniniai, pusiau elektriniai pianinai tampa vis mažiau populiarūs. Skaitmeniniai elektriniai pianinai lenkia elektrinius pianinus tuo, jog yra suprogramuoti skleisti ne tik pianino, bet ir vargonų bei kito tembro garsus. Taip pat šiuolaikiniai sintezatoriai bei skaitmeniniai pianinai yra lengvesni ir paprasčiau transportuojami už elektrinius pianinus.

Tačiau dar negalime skelbti elektrinių pianinų pabaigos – kai kurie gamintojai, pavyzdžiui, Fender Rhodes, 2009-aisiais išleido elektrinių pianinų seriją, kuri sukurta pagal pačius pirmuosius elektrinius pianinus. Tad muzikantai, pasiilgę retro skambesio, vis dar gali atlikti savo muziką šiais instrumentais.