Ko gero net ir muzikos srityje nedaug nusimanantis žmogus žinos, kad Bethovenas – tai virtuozas, kuris savo gyvenimą baigė būdamas visiškai kurčias, tačiau tai jam nesutrukdė sukurti devynių simfonijų ir galybės kitų garsių kūrinių. Kitiems yra žinomos ne tik šio, bet ir kitų pianino virtuozų gyvenimo istorijos ar bent garsiausių jų kūrinių ištraukos. Kiekvienam pianino muzikos mylėtojui privaloma žinoti bent apie šiuos pianistus, kurie dar ilgai išliks ryškiausių muzikos istorijos vardų sąraše.
Frederikas Šopenas. Šis virtuozas yra lenkų pasididžiavimas, savo tėvynėje šiandien laikomas genijumi. Šis pianistas mirė dėl tuberkuliozės būdamas tik 39 metų. Šopenas turi prancūziško kraujo, kadangi jo tėvas buvo Prancūzų emigrantas. Būtent Paryžiuje Šopenas ir išmoko groti pianinu ir išaugo į vieną įtakingiausių pasaulio pianistų.
Ferencas Listas. Listas yra XIX a. Pianino muzikos pažiba. Gimęs Vengrijoje ir pirmuosius grojimo pianinu įgūdžius įgijęs iš savo tėvo, jis jau devynerių metų grojo koncertų salėse, o paaugęs mokėsi pas garsius Prancūzijos pianistus. Įdomus daug kam nežinomas faktas, kad šis kompozitorius perkopęs penkiasdešimt metų nusprendė tapti dvasininku.
Liudvikas Van Bethovenas. Apie šį pianino virtuozą daug pasakoti nereikia. Jis vokiečių kilmės kompozitorius, įkvėpęs ir vis dar šiandien įkvepiantis viso pasaulio pianistus. Bethovenas buvo maištingas – net ir skurdo akivaizdoje netarnavo bažnyčiai ir rūmams, ir muzikavo tik savo malonumui. Nerami buvo ir virtuozo siela – šis žmogus buvo konfliktiška asmenybė, todėl Bethovenas net ir mirė apleistas visų artimųjų.
Francas Šubertas. Šubertas yra austrų pasididžiavimas –šis virtuozas gimė keliolikos vaikų šeimoje. Dešimt jo brolių ir seserų mirė ankstyvo amžiaus, o Francui buvo lemta gyventi ir sukurti visame pasaulyje išgarsėjusių pianino kūrinių. Iki sulaukdamas trisdešimt vienerių muzikantas gyveno ugningą gyvenimą, netausojo savo sveikatos, todėl šio amžiaus mirė. Jo kūriniai – patriotiški, liečiantys Austrijos istoriją ir tautosaką.
Piotras Čaikovskis. Šis rusų kompozitorius buvo ne tik vienas garsiausių rusų virtuozų, bet ir bene drąsiausias. Jis meistriškai derino rusišką ir vakarietišką grojimo tradicijas. Jau nuo vaikystės Čaikovskis žavėjosi Mocartu, o namie grojo į vargonus panašiu instrumentu orkestrina. Nors būsimas virtuozas buvo tėvų išsiųstas mokytis į teisės mokyklą, galiausiai vaikinas pasiekė savo svajonę gyvenimą sieti su muzika.