Tėvų noras paskatinti vaiką mokytis groti instrumentu gali būti suvokiamas dvejopai. Kartais tai asocijuojasi su tėvų rūpesčiu ir siekiu vaiką užimti naudinga veikla – jeigu po kelių pianino pamokų vaikas rodo aistringą norą tęsti šį užsiėmimą, tai puiku. Tačiau yra paplitusi ir antra nuostata – kad tėvai siekia vaiką užprogramuoti veiklai, kuria užsiimti jiems patiems jau per vėlu. Niekas labiau nesuvaržo vaikystės kaip griežtas tėvų noras „ką nors išauginti iš vaiko“.
Štai čia mes galime paaiškinti, kaip gražiuoju pasiūlyti fortepijono pamokas vaikams. Juk suaugusieji ir vaikai pasaulį suvokia skirtingai, todėl tėvams būtina ne tik paisyti mažųjų norų bet ir pasirūpinti tinkama aplinka bei nuotaika vaikui groti šiuo instrumentu.
- Prieš vesdami vaiką į pirmąsias pianino pamokas jau iš anksto suteikite jam progą išbandyti fortepijoną ar pianiną. Geriausia jau iš anksto namie turėti instrumentą, kurį vaikas karts nuo karto „pabarškintų“. Žaidimas – tiesiausias kelias į vaiko smalsumą ir įsitraukimą, todėl nepaverskite šio instrumento prievole.
- Jeigu mintyse jau planuojate netrukus vaiką vesti į pianino pamokas, o atžala dar nieko apie tai nežino, būtinai su sūnumi ar dukra pasikalbėkite. Pabandykite iš anksto vaiką nuteikti pozityviam požiūriui į šį instrumentą. Pamatysite, vaiko susidomėjimas gali atsirasti akimirksniu.
- Jeigu vaikui dar nėra šešerių metų, geriau palaukite ir neskubėkite jo vesti į muzikos mokyklą. Mažesnio nei šešerių metų amžiaus vaikai sunkiai sutelkia dėmesį ir dar negeba greitai perprasti natų. Geriau iki kol vaikui sukaks bent šešeri metai suteikite jam laisvės fortepijoną išbandyti žaidimo formoje.
- Pasirūpinkite, kad būsimas vaiko fortepijono mokytojas taikytų modernius ir pažangius mokymo metodus. Prieš dešimt ir daugiau metų taikyti vaikų mokymo būdai jau gali būti pasenę ir ne tik neskatinti vaikų groti instrumentu, bet net gi nuo jo baidyti.