Elektrinių gitarų gamintojai

elektriniu gitaru gamintojai

 Kiekvienam naujokui gitaros pasaulyje reikia šiek tiek laiko, kad susipažintų ir galėtų skirti įvairius gitarų gamintojus bei jų produktų specifiką.

Pasaulyje yra gausybė gitarų gamintojų, atradusių savo ištikimų gerbėjų ir pirkėjų ratą. Turbūt ne visada susimąstome – kodėl muzikantas "x" ar tiesiog mėgstamos grupės gitaristas nuolatos renkasi groti būtent ESP gitara, o ne, pavyzdžiui, Fender? 

Žemiau mes išvardinsime ir trumpai pakomentuosime geriausius elektrinių gitarų gamintojus pasaulyje ir kuo jie išsiskiria iš kitų.

Gibson. Nors šios kompanijos aršiausias konkurentas visais laikais buvo Fender, Gibson yra vertinamas kaip gitaros industrijos veteranas – šis vardas asocijuojasi su klasika, branda ir patirtimi.

Fender. Fender yra daugiausiai uždirbanti gitarų kompanija pasaulyje. Fender gitarą milijoninėse arenose užsikabinę grojo tokios įžymybės kaip Eric Clapton ar Jimi Hendrix. O dar svarbiau – tai bene universaliausias gitarų gamintojas, kurio produktai įperkami beveik kiekvienam.

PRS (Paul Reed Smith). Šis gitarų gamintojas į rinką atėjo kiek pavėlavęs, tik 1985 m, tačiau netruko pasivyti kitų garsių gamintojų – PRS gitaromis grojo tokie virtuozai kaip Carlos Santana, Ted Nugent ar Dave Navarro. O šiandien PRS yra trečias didžiausias gitarų gamintojas JAV. 

Ibanez. Japonų gitarų gamintojas Ibanez gal ir nusileidžia tautiečiams Yamaha, tačiau jų gitaros tikrai išsiskiria. Nedrąsiai į JAV rinką įsilieję 1960-aisiais ir pirmiausiai siūlę Gibson ir Fender modelių kopijas, vėliau Ibanez išaugo taip, jog jų gitaras pamėgo garsieji Joe Satriani, Steve Vai, Paul Gilbert.

Epiphone. Šis gitarų gamintojas iki 1957-ųjų buvo vienas iš Fender ir Gibson varžovų, tačiau būtent tais metais Gibson nusipirko šią kompaniją, kurios gitaros šiandien yra kainos ir kokybės atvžvilgiu optimaliausi instrumentai. Galima sakyti, kad Epiphone – tai gitaros naujokų Gibson.

ESP. Tai dar vienas japonų gitarų gamintojas, pasižymintis tiek puikia instrumentų kokybe, tiek unikaliu jų dizainu. Ekscentriškos ESP gitarų formos itin mėgstamos metalo gitaristų.

Gretch. Šios kompanijos istorija siekia dar XIX a. Ameriką, kai dar daugiausiai buvo grojama bandžomis. Anuomet Gretch specializavosi bandžų gamybos srityje. Prie gitarų gaminimo Gretch perėjo tik 1930-aisiais, o labiausiai kompanija išaugo 1960-aisiais, kai garsiųjų The Beatles gitarsitas George Harrison grupės koncertams pasirinko būtent šio gamintojo gitarą.