Elektrinė gitara yra ne tik vienas populiariausių instrumentų pasaulyje, bet ir savo veikimo principu žavintis instrumentas, kuris stygų vibraciją paversdamas elektros impulsais sukelia iš stiprintuvo mus pasiekiantį skambesį. Kai šie impulsai yra leidžiami per tam tikrus filtrus, sukuriami įvairūs elektrinės gitaros skambesio efektai.
- Galima teigti, jog elektrinė gitara – tikrų tikriausia eksperimento pasekmė. Į elektrą pajungti instrumentus buvo bandoma jau nuo 1910-ųjų – šiuo periodu užfiksuoti patentai telefonams naudotus daviklius įmontuoti į įvairius styginius instrumentus. Deja rezultatai netenkino – išgaunamas garsas būdavo silpnokas.
- Dvidešimtaisiais metais bandyta prie gitaros tiltelio tvirtinti anglies pluošto mikrofoną. Tačiau ir šis būdas nepasiteisino - garsas vis tiek buvo per silpnas.
- Galiausiai pirmoji elektrinė gitara buvo sukurta 1931-aisiais "National Guitar Corporation" vadovo George Beauchamp ir šios įmonės viceprezidento Paul Barth. Tai nebuvo tradicinės formos gitara – pirmiau šie išradėjai sugebėjo įgarsinti ant kelių skirtą groti gitarą (steel lap guitar).
- 1934-aisiais buvo pagamintas jau ispaniškos gitaros tipo instrumentas, panašesnis į šiuolaikinę elektrinę gitarą.
- Didžiausias poreikis elektrinėms gitaroms atsirado bigbendų eroje, kai instrumentaliniai orkestrai vis plėtėsi ir didėjo.
- Šios gitaros buvo gaminamos iš medžio masyvo, neturinčio jokių oro erdvių. Rickenbacker pasiūlė iš aliuminio nulietą gitarą, vadintą "keptuve" – dėl jos į keptuvę panašios formos.
- Pirmiausias fiksuojamas pasirodymas ant scenos su elektrine gitara įvyko 1932 metais, atlikėjui Gage Brewer grojant havajietiško tipo elektrifikuota gitara, skirta groti ant kelių.
- Pirmas studijinis įrašas, naudojant elektrinę gitarą, atliktas havajietiškos muzikos atlikėjų 1933 metais.