Saksofono istorija

saksofono istorija

 Gali pasirodyti neįprasta, tačiau nors saksofonas gaminamas iš metalo, šis instrumentas iš tiesų priskiriamas medinių pučiamųjų tipui, kadangi pats garsas yra išgaunamas pučiant į nendrinį liežuvėlį. Dar kiti tvirtina, jog saksofonas – tai klarneto ir obojaus junginys. Nors pučiamųjų instrumentų yra visa gausybė, saksofonas visada išliks pačiu ryškiausiu ir geriausiai atpažįstamu pučiamuoju instrumentu. Džiazas, funk muzika, bigbendo muzika, ska, rokas, net gi šiuolaikinė elektroninė muzika yra neįsivaizduojama be saksofono melodijų.

- Saksofonas – tai išraiškingas ir populiarus instrumentas, su kurio istorija siūlome susipažinti:

- Saksofonas sukurtas 1846 metais belgų instrumentų gamintojo, fleitininko ir klarnetisto Adolphe Sax.

- Šį instrumentą jis sukūrė remdamasis patirtimi tobulinant bosinį klarnetą ir ofikleidą. Tai prisidėjo prie šio ypatingo meistro išradimo.

- Kurdamas saksofoną, Adolphe Sax norėjo sukurti tokį instrumentą, kuriuo būtų galima atlikti oktavinį perpūtimą.

- Vėliau Sax pradėjo gaminti įvairių dydžių ir tipų saksofonus. 1864 metais jis užregistravo patentą keturiolikai skirtingų saksofono versijų – varijuojančių nuo sopranino iki kontraboso tembrų.  

- Sax patentui baigus galioti, saksofonas imtas tobulinti ir kitų meistrų. Iki šiandieninės saksofono išvaizdos ir garso buvo atliekama daug pakeitimų, susijusių su instrumento forma, dizainu, mygtukais. 

- Plačiausiai šiandien naudojami saksofonai – tai: sopranas, altas, tenoras, baritonas.

Jei visados žavėjotės saksofonais – akivaizdu, kodėl. Tai jausmingas instrumentas, kuriuo galima groti tiek žaismingas džiazo melodijas, tiek legato tempu vingiuoti romantiškas solo partijas. Jeigu susižavėjote saksofono istorija ir net gi norėtumėte save išbandyti grojant šiuo instrumentu, kviečiame į „Gitaros studiją“, kur mes papasakosime, kaip vyksta saksofono pamokos ir ko čia galėsite išmokti.