Turint omenyje, kad saksofonas yra gan paprastos formos, galime patikinti, kad jo valymas nėra sudėtingas. O štai tiesūs saksofonai reikalauja jau kitokių valymo priemonių. Apskritai, saksofono valymas užtikrina švarų ir gilų jo skambesį. Ir nenuostabu - kaip ir visi pučiamieji, saksofonas taip pat kaupia nešvarumus, drėgmę, kurią išskiriame pūsdami instrumentą. O šioje drėgmėje kaupiasi bakterijos. Tad saksofono valymas yra ne tik susijęs su geresniu skambesiu, bet ir apskritai higiena.
Pačio kruopščiausio valymo reikalauja ta saksofono dalis, į kurią pučiame – tai snapelis. Jam valyti pravers viela su šereliais, skirta įvairių vamzdelių ar pučiamųjų instrumentų valymui. Iššveitę vidų pakiškite snapelį po drungo vandens srove, o po to galutinai nusausinkite švaria sausa šluoste.
Taip pat patariame valyti ir saksofono kaklelį. Išvalykite jo vidų, nes ten linkusios kauptis bakterijos ir drėgmė. Galite kaklelio išorę apiplauti vandeniu, tačiau vanduo neturi patekti į vidų – antraip ten esantis medinis liežuvėlis gali deformuotis.
Kiekvienas saksofonas turi daugybę mygtukų. Pats kruopščiausias darbas valant šį instrumentą, tai mygtukas po mygtuko jį išvalyti. Tai galite daryti popierinės servetėlės pagalba.
Norėdami pasirūpinti geru garsu ir liežuvėlio apsauga, jį galite sutepti specialiu tepaliuku, kuriais prekiaujama muzikos instrumentų salonuose kartu su kitomis saksofonų valymo ir priežiūros priemonėmis.
Bent kartą per mėnesį atliekamas saksofono valymas garantuos ilgą jo tarnavimo laiką ir nepriekaištingą skambesį.