Populiariojoje kultūroje saksofono muzika daugiausiai asocijuojama su romantiškomis melodijomis arba džiazu . Bet atsiranda vis daugiau muzikinių bandymų saksofono skambesį išnaudoti eksperimentinėje muzikoje ir naujai susikūrusiuose žanruose.
- Patys ankstyviausi saksofoninės muzikos pavyzdžiai skamba džiaze. 1915 metais saksofonas jau matomas iš seniausių džiazo grupių fotografijų archyvų.
- Įdomu, kad saksofonas skambėdavo prancūzų bei amerikiečių ir kitų šalių kareivių maršuose. Tai pirmieji pavyzdžiai, kaip saksofonas skamba kartu su kitais instrumentais vienoje grupėje.
- Galima teigti, kad populiariąja prasme saksofonas įsigalėjo bliuze ir džiaze aplink 1930 metus. Po pirmojo pasaulinio karo pradėjo sparčiai populiarėti šie du žanrai. O tarpukaris laikomas auksiniu džiazo amžiumi. Bliuze saksofonas suteikė sielos ir gelmės, o džiaze – švelniau kontrastuodavo su rėksmingais trimitais ir trombonais
- Vėliau saksofoną perėmė rokenrolo muzika, o po poros dešimtmečių ir funk muzika. Čia instrumentas įgijo visai kitą prieskonį – jeigu džiaze saksofonas glaistė aštrius kitų instrumentų garsus, tai funk muzikoje jis tapo akcentuojančia jėga, vinguriuojančia dinamiškas melodijas.
- Saksofonas populiarus net ir hip hop muzikoje. Nors repo dainose dominuoja ritmas ir žodžiai, kiekviena daina turi instrumentuotę, kurioje gali skambėti tiek pianino, tiek gitarų, tiek saksofono muzikos pragrojimai.
- Na, o šiandien saksofoną savo muzikoje naudoja kas tik netingi. Nuo Lady Gaga iki Katy Perry, pop muzikos atstovai įterpia šio instrumento garsus net ir moderniausiose dainose.