Saksofono dalys: ko susideda šis instrumentas

saksofono dalys

 

Kaip gitaristai išmano kiekvieną instrumento stygą, o būgnininkai – lėkštę ar būgną, taip ir saksofonistas turi žinoti, iš kokių dalių susideda jo instrumentas.

Kiekvienas saksofono tipas šiek tiek skiriasi, tačiau jų konstrukcija yra praktiškai ta pati. Tarkime, alto saksofonas: jis sudarytas iš 4 pagrindinių dalių. Didžiausia kūgio formos dalis, vadinama varpu, yra instrumento kūnas. Čia išsidėstę mygtukai. Per šią dalį keliauja ir kinta garsas.

Antroji saksofono dalis – tai kaklas. Ši dalis jungia kandiklį-snapelį su kūnu. Saksofono kaklelis taip pat turi įtakos instrumento leidžiamam garsui.

Trečioji ir paskutinė bei svarbiausia saksofono sudedamoji dalis – tai kandiklis, kuris susijungia su esmine saksofono dalimi – liežuvėliu. Kandiklis paprastai yra pagamintas iš stiklo pluošto arba kietos gumos. O kalbant apie liežuvėlį, būtina paminėti, kad jis gaminamas iš nendrių medienos būtent taip, kad skleistų garsą į jį pučiant. Pučiant liežuvėlis yra vibruojamas ir akimirksniu sukuriamas garsas, kuris keliaudamas kaklu ir visu korpusu gali būti keičiamas mygtukų pagalba.

Visos saksofono dalys lengvai išardomos ir vėl sudedamos atgal. Tai būtina tam, kad instrumentą būtų galima išvalyti ar suremontuoti kažkuriai jo daliai sugedus.